StomatologiaW "Gabinetach Osiedle Marcelin" otrzymają Państwo pełen zakres usług stomatologicznych:

Pełen zakres usługStomatologia zachowawcza - obejmuje leczenie próchnicy zębów. Polega na prawidłowym opracowaniu, a następnie wypełnieniu zęba materiałem kompozytowym, potocznie zwanym plombą, dzięki czemu przywracamy pełną funkcjonalność i naturalny wygląd zęba.

Leczenie kanałowe – endodoncja - dotyczy leczenia chorób miazgi czyli nerwu zęba. Dzięki rozwojowi współczesnej stomatologii mamy możliwość uratowania zęba, odtworzenia jego funkcji oraz zachowania w jamie ustnej przez wiele lat.

Periodontologia – dynamicznie rozwijająca się specjalizacja stomatologii obejmująca diagnostykę i leczenie chorób przyzębia ("paradontozy"), analizę czynników predysponujących do wystąpienia choroby przyzębia, diagnostykę i leczenie patologii błony śluzowej jamy ustnej oraz diagnostykę i leczenie recesji, czyli odsłoniętych szyjek zębowych. Lekarz periodontolog wykonuje zabiegi mające na celu poprawę estetyki dziąseł oraz regenerację przyzębia. Więcej informacji na temat leczenia chorób przyzębia w oddzielnej zakładce – periodontologia.

Stomatologia dziecięca - dbanie o zdrowie jamy ustnej u dzieci jest bardzo ważne w aspekcie zdrowia ogólnego i dobrego samopoczucia dziecka. Należy mieć świadomość, że zarówno zęby stałe jak i mleczne wymagają regularnej kontroli przez lekarza stomatologa. Zęby mleczne ze względu na słabszą mineralizację i często gorszą higienę szybciej ulegają próchnicy. Dlatego dzieci powinny objęte częstszymi wizytami kontrolnymi w gabinecie stomatologicznym, aby zdiagnozować próchnicę już na wczesnym etapie. W gabinecie mają Państwo możliwość dowiedzieć się jak należy prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej dziecka oraz jaką dietę wybrać, aby Państwa dzieci miały piękny i zdrowy uśmiech.

Protetyka - odtworzenie ciągłości łuków zębowych i przywrócenie ich funkcji to zadania protetyki stomatologicznej. Oferujemy Państwu pełen zakres usług protetycznych, współpracę z najlepszymi pracowniami techniki dentystycznej oraz satysfakcjonujący i naturalny wygląd uzupełnień protetycznych.

Chirurgia stomatologiczna - jest to dziedzina zajmująca się zabiegami chirurgicznymi przeprowadzanymi w obrębie łuków zębowych i dziąseł takimi jak ekstrakcja (usunięcie) zęba, resekcja wierzchołka korzenia, wydłużenie korony klinicznej zęba czy wszczepienie implantu. Dzięki współpracy specjalistów w zakresie chirurgii stomatologicznej i periodontologii chcemy aby każdy zabieg był przeprowadzony profesjonalnie i zgodnie z uwzględnieniem współczesnej wiedzy.

Zabiegi profilaktyczne - zgodnie z zasadą " lepiej zapobiegać niż leczyć" proponujemy Państwu zabiegi profesjonalnej higienizacji oraz naukę prawidłowej higieny jamy ustnej z uwzględnieniem doboru odpowiednich przyrządów takich jak nitki dentystyczne, szczoteczki do zębów, szczoteczki międzyzębowe i jednopęczkowe czy płukanki. Profesjonalna higienizacja dzięki zabiegom takim jak piaskowanie, skaling, polishing czy fluoryzacja, daje możliwości uniknięcia rozwoju próchnicy i chorób przyzębia, a co za tym idzie prowadzi do przyjemniejszych wizyt w gabinecie stomatologicznym.

Diagnostyka RTG – w niektórych aspektach klinicznych konieczne jest wykonanie zdjęcia RTG, które zapewni nam postawienie prawidłowej diagnozy. Dzięki nowoczesnej radiowizjografii proponujemy wykonanie zdjęcia RTG, które jest w pełni bezpieczne dla pacjenta.


Copyright © Gabinety Osiedle Marcelin 2014